Pożyczamy

ałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji osoby, które przeczekały mogły kupić praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo niższą...kwotę. Dobrze jest nie zapominać

Pożyczamy , że aby kupić nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań bardzo gwałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W konsekwencji osoby, które przeczekały mogły kupić praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo niższą...kwotę. Dobrze jest nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Pożyczka

Spora część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Wiele instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia pożyczki, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Niezwykle trudno jest także o pożyczkę zaczynając działalność gospodarczą - zazwyczaj trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, których wymaga bank, potrafi przerazić. Jeszcze trudniej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.


Pożyczanie w banku

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli zakładać firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Często jednak kończy się to zaciągnięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z bardzo wysokim kosztem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Jak wziąć kredyt?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać odpowiedź - udaj się do doradcy. Jednak, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeżeli mamy do ulokowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to idziemy do doradcy finansowego po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najbezpieczniejszą opcję. Jednak, wyszło, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają produkty, z których nalicza im się najwyższa marża, nie zawsze informując o tym, czym ryzykuje klient. Dlatego wiele osób straciło swoje oszczędności.


Kredyt bankowy

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy


Niespłacane?

Liczba niespłacanych pożyczek rośnie. Dlaczego Polacy nie spłacają swoich kredytów? Czy może winę ponoszą banki, ponieważ źle oceniły ryzyko i zdolność kredytową? Czy też to wina kryzysu?

Bez wątpienia najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Jednak nawet w tym segmencie jest gorzej - zaległości jest coraz więcej.



© 2019 http://sniezek.com.pl/