Odpowiedni ubiór przy uprawianiu sportu zapewnia odpowiedni komfort w wykonaniu ćwiczeń.
Odzież tego typu: doskonale sprawdza się w ekstremalnych warunkach.

Ubranie treningowe

merino bieliznamerino bieliznaRozpoczęcie treningu na siłowni czy ogólnie uprawiania sportu wiąże się z wydatkami an ciuchy do tych ćwiczeń.
Nie można przecież przyjść ćwiczyć na siłowni w jeansach i swetrze.

Tutaj ćwiczący mają kilka opcji: mogą ubrać się w jakimś tanim sklepie z odzieżą sportową, kupić drogie markowe ciuchy, albo udać się do sportowego ciucholandu - co w zasadzie jest połączeniem poprzednich opcji. Niezależnie od wybranej opcji ciuchy na trening powinny być wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów.

Ciężko powiedzieć czy najtańszy t-shirt z bazaru dobrze sprawdzi się przy intensywnym treningu.
Dlatego osobiście wybrałbym opcję zakupów z ciucholandu, ponieważ za dobrą cenę dostanę dobrej jakości ciuchy, które posłużą mi podczas długich ćwiczeń.

Adidasy- popularna marka i buty

Adidas AG ? niemiecka firma produkująca obuwie i odzież sportową, założona w 1924 przez braci Adolfa i Rudolfa Dasslerów jako Gebrüder Dassler Schuhfabrik.
Nazwa pochodzi od zdrobnienia imienia (Adi) i trzech pierwszych liter nazwiska (Das) założyciela firmy, Adolfa Dasslera1.

Jest podzielony na trzy części: Adidas Sport, Adidas Classic, Adidas Style.

Znakiem firmy Adidas są trzy paski, które są umieszczane na ich produktach np. na ramionach strojów piłkarskich.

Poza obuwiem i odzieżą firma produkuje sprzęt sportowy, np.

rękawice i piłki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adidas

Termoaktywna bielizna

Bielizna termoaktywna jest wykonywana głównie z dzianin syntetycznych.
Taka bielizna odprowadza pot oraz parę wodną, dlatego stosowana jest w sporcie.
Taka bielizna musi dobrze przylegać do ciała, aby efektywnie działała- ponieważ odparowuje wilgoć szybciej niż ją absorbuje, co zapewnia również uczucie ciepła. Można wyróżnić bieliznę o różnym komforcie cieplnym, które różnią się głównie grubością.
Te cieńsze maja najwyższy współczynnik odprowadzania wilgoci, jednak słabo ogrzewają (te właśnie poleca się używać przy intensywnym wysiłku fizycznym).

Im grubsza taka bielizna tym mniej wilgoci odprowadza, a z najgrubszych szyje się piżamy jednoczęściowe do użytku między innymi wysoko w górach..

Widok do druku:

merino bielizna

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: